Kredyt bez BIK

Zwykle, aby wziąć kredyt, klient musi złożyć swoje dokumenty finansowe, a oprócz tego bank lub firma kredytowa sprawdza też ogólnodostępne serwisy i bazy danych, aby potwierdzić jego zdolność kredytową. BIK, BIG, KRD, właśnie tu mogą się znajdować informacje, które zaważą czy otrzymasz potrzebne ci finansowanie.

Ocena klienta w banku a w firmie pożyczkowej

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej, to baza danych, w której zawarte są wszelkie dane o twoich wcześniejszych kredytach i ich terminowych spłatach, o posiadanych kartach kredytowych i wszelkich innych zobowiązaniach.

Jeśli kiedykolwiek spóźniłeś się ze spłatą raty kredytu, ta informacja będzie w BIK. Inną bazą danych sprawdzaną przez banki jest KRD, czyli Krajowy Rejestr Dłużników, a także BIG, czyli Biuro Informacji Gospodarczej. W oparciu o dane z BIK oraz twoje obecne zatrudnienie i zarobki, bank przeprowadza analizę kredytową i na podstawie historii kredytowej – albo wprost przeciwnie, jeśli występujesz o kredyt po raz pierwszy i nie masz jeszcze żadnej historii – może uznać cię za klienta o wysokim ryzyku i odmówić udzielenia kredytu.

Co możesz zrobić w takiej
sytuacji?

Jeśli bardzo potrzebujesz w tym momencie wsparcia finansowego, to właśnie z myślą o takich klientach firmy pożyczkowe mają ofertę kredytu bez BIK.

Klienci korzystają z tej oferty w różnych sytuacjach życiowych, takich jak nagła strata pracy, potrzeba większych wydatków w krótkim czasie, które zostaną później zrekompensowane zarobkami. Dobrą informacją jest, że pożyczka bez BIK nie wpływa na obniżenie zdolności kredytowej. Fakt zawarcia takiej pożyczki nie zostaje odnotowany w BIK, ponieważ dane do BIK wpływają poprzez firmy korzystające z tej bazy danych – dlatego firma, w której pożyczasz pieniądze bez BIK, również takiej informacji nie dostarczy.

Zasady zawierania umowy pożyczkowej bez BIK

Pożyczki pozabankowe bez BIK często nazywa się „chwilówkami”, gdyż załatwienie formalności dotyczących udzielenia takiej pożyczki trwa zaledwie chwilę. Zasady udzielania tych pożyczek reguluje nie prawo bankowe, lecz Kodeks Cywilny, dzięki czemu pieniądze pożyczone w ten sposób możesz wydać
na dowolny, wybrany przez siebie sposób i pożyczkodawca w żaden sposób tego nie weryfikuje.

Jednak zawierając taką pożyczkę, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Porównaj oferty różnych firm pożyczkowych. W internecie jest mnóstwo porównywarek, z których możesz skorzystać, by wybrać firmę, której oferta najbardziej odpowiada twoim potrzebom. Przed podpisaniem umowy zawsze uważnie ją przeczytaj. Złożenie wniosku o pożyczkę bez BIK prawdopodobnie wynika z jakiejś nagłej potrzeby, ale mimo to warto poświęcić kilka minut i poprosić o wyjaśnienie wszelkich zawarte w umowie treści, których znaczenia nie jesteś pewien, albo ich nie rozumiesz.
Staraj się pożyczyć tylko niezbędną kwotę. Albo jeszcze lepiej – spróbuj przeanalizować, jakiej wysokości ratę będziesz w stanie bezpiecznie spłacać tak, by ustalona przez firmę pożyczkową nie była dla ciebie zbyt wysoka. Poza tym im wyższa rata spłaty, tym bardziej formalności, nawet przy pożyczce bez BIK, komplikują się. A tobie przecież zależy również na czasie. Rozpatrzenie wniosku o pożyczkę bez BIK trwa zwykle kilkanaście minut, a kolejne pół godziny to czas oczekiwania aż pieniądze znajdą się na twoim koncie.

Proste i wygodne pożyczki przez internet

Jeśli aż tak bardzo nie zależy ci na czasie, może zdecydować się na pożyczkę online bez BIK. Wzięcie takiej pożyczki jest nawet łatwiejsze, niż w oddziale, gdyż nie musisz wychodzić z domu i wszystkie formalności załatwiasz przy własnym biurku.

Następnego dnia zjawia się u ciebie kurier z umową, którą podpisujesz i odsyłasz, również kurierem. Do zawarcia takiej umowy wystarczy, że wejdziesz na portal internetowy firmy pożyczkowej, podasz kwotę, jaka jest ci potrzebna i określisz ilość rat. Oczywiście zarówno wysokość pożyczki, jak i ilość rat zwykle ograniczone są limitem, ale jako że z tego typu pożyczek klienci najczęściej korzystają w celu wyremontowania mieszkania, czy naprawy samochodu, zatem pożyczane kwoty przeważnie nie są zbyt wysokie.Po podaniu kwoty zostajesz przekierowany do formularza pożyczkowego i wniosku, który musisz wypełnić. Podasz swoje dane adresowe, a także numer dowodu osobistego oraz podstawowe informacje o swoich źródłach dochodu.

Warto postarać się o pozytywną decyzję kredytową

Pożyczkodawca musi wiedzieć, jaką kwotę zarobków średnio miesięcznie osiągasz, gdyż to daje mu gwarancję, że spłacisz zaciągnięty u niego dług.

Niestety, nawet pożyczki bez BIK nie są dla wszystkich. Osoby, które nie osiągają dochodów wystarczających na pokrycie potrzeb podstawowych oraz spłaty rat, nie mogą sobie pozwolić na zaciągnięcie kredytu. Jeśli jednak stać cię na pożyczenie pieniędzy, lecz nie jesteś w stanie, albo po prostu nie chcesz gromadzić tej całej dokumentacji, a potem czekać kilka dni aż bank dokona koniecznej weryfikacji, uzyskanie pożyczki bez BIK jest o wiele łatwiejsze i możliwe dla o wiele większej grupy klientów. Spłata niedużej kwoty w kilkunastu ratach nie powinna zbytnio nadwyrężyć domowego budżetu.

Nasze biuro

41-400 Mysłowice,

ul. Obrzeżna – Północna 17B

Bądźmy w kontakcie

Masz pytanie? Potrzebujesz pomocy przy wypełnieniu wniosku?
Napisz, odpiszemy jak najszybciej to możliwe.

Imię

Email

Numer telefonu

NIP

Wiadomość

Moja firma istnieje powyżej 12 miesięcy